Pester dirkaški konec tedna

Gašper Koren na VN Marezige

Za nami je pester vikend, saj so bili tekmovalci KK Soča Kobarid prisotni na kar štirih različnih dirkah.

18.5.2013 VN Marezig – PSLO

Kot prva je bila v soboto na vrsti Dirka za VN Marezig, ki sta se je udeležila 2 tekmovalca KK Soče; Vasja Koren in Gašper Koren. Proga v Marezigah, vasici v koprskem zaledju, kjer je čudovit razgled na velik del slovenske obale in morja, je bila krožna, dolga 11 kilometrov, z višinsko razliko 200 metrov na krog. V lepem sončnem vremenu je v obeh štartih skupaj je štartalo prbližno 120 tekmovalcev in tekmovalk. Tekmovalci v prvem štartu so prevozili 3, v drugem štartu pa 2 kroga. V skupni razvrstitvi je zmagal Primož Porenta (Bambi), ki je zmagal tudi v kategoriji Amater, kjer je Gašper dosegel 13. mesto. Vasja pa je zaradi zmede z drugo grupo ki je vozila krog manj dirko končal predčasno. V drugem štartu je bil najhitrejši Janez Debeljak (Bambi).

Rezultati 1. štart

Rezultati 2.štart

Fotogalerija

19.5.2013 Marostarjev Kronometer – PSLO

Muradif Hadžić Marostarjev kronometer

Kronometra v Podpeči, ki je štel za pokal slovenije v kronometrih, se je udeležil naš tekmovalec Muradif Hadžić in v svoji kategoriji Master E dosegel 9. mesto.

Rezultati Marostarjev kronometer

Fotografije

19.5.2013 4^ Granfondo Bellunese ShockBlaze - Alpe Adria Tour

Milko Volarič pa se je udeležil Granfonda Bellunese, ki šteje za točkovanje Alpe Adria tour. Nastopil je na krajši progi dolžine 87km in jo v mokrih pogojih prevozil do končnega 22. mesta v kategoriji Veterani.

Rezultati 87km

19.5.2013 Gran Premio di Apertura – Memorial Leonardo Pigat

Nejc Erežen v cilju

V Tricesimu je bila na sporedu prestavljena marčevska dirka. Tudi tokrat vreme tekmovalcem ni prizanašalo, saj je deževalo celoten čas dirke.  Dirke sta se udeležila Nejc Eržen in Sašo Miklavič, ki sta v kategoriji Junior dosegla 6. in 9. mesto.

Sašo Miklavič v cilju

Nejc o dirki: danes nama z Sašotom ni ratalo nardit prav zelo pametnga rezultata. Štartal smo v dežju in tko je blo do konca. Ma ni blo nekih nalivov, tko da se je kar dalo. Zeblo tud ni.
Štartalo nas je bl malo, tko da smo štartale vse kategorije skupi. Pa tud cilj so zarad dežja (varnosti) malo spremenili. Sam sem ene dvakrat pošteno zajadral v rdeče območje, ko sem se poskušal priključit potencialnim pobegom, saj sem se bal da se bo zaradi težkih razmer odpeljala večja skupina in bi blo praktično konc dirke še pred ciljem. No, na koncu se ni odpeljal nihče in je o vsem skupaj odločal šprint. No, malo specifičen šprint, saj je blo pred ciljnim sprintom (cca 500m) par sto metrov klanca po relativno ozki cesti. Jaz sem v ta klanc zapeljal malo preveč v sredini in sm hmal vidu, da je to to. Ker se praktično ni dalo več prehitevat, pa tud v cilj smo prišli potem bl v gosjem redu kot v šprintu.
No, če druzga ne je bil super trening. Pa še pašto in kozarček dobrega Furlanskega vina so nam privoščil.