20.4.2013 Dirka za Pokal Andreja Hauptmana – PSLO

Matevž v cilju

V soboto 20. aprila je bila na vrsti prva dirka za Pokal Slovenije. V Domžalah smo barve KK Soča zastopali: Milko Volarič, Matevž Melinc, Sašo Miklavič, Gašper Koren in Vasja Koren. Od tekmovalcev KK Soča je s 47 kilometrov dolgo progo najbolje opravil Matevž Melinc (Master A), ki je v svoji kategoriji dosegel 6. mesto. Sicer je dirko zaznamovalo kar nekaj padcev, kateremu se ni mogel izogniti niti Milko Volarič (Master C), ki je bil tako nekaj 100 metrov pred ciljem prikrajšan boja za visoka mesta in je bil tako 16. Sašo Miklavič je v kategoriji Master A dosegel 19. mesto, v kategoriji Amater pa sta  Gašper Koren in Vasja Koren dosegla 21. in 30. mesto.

V generalni razvrstitvi je zmagal Blaž Bonča (Tušmobil), pred Gregorjem Sikoškom (Sprint Novo Mesto) in Primožem Obalom (ŠD Team Turbo Tropovci). Med kolesarkami pa je bila najhitrejša Danijela Svetik (KD Brda).